Kütle Spektrometreleri

KÜTLE SPEKTROMETRE SİSTEMLERİ

TRIPLE QUADRUPOLE GC-MS/MS

TRIPLE QUADRUPOLE LC-MS/MS

İYON TRAP LC-MSn

LC-QTOF MS

İYON MOBİLİTE LC MS

MALDI-TOF ve TOF/TOF MS

FOURIER TRANSFORM ION CYCLOTRON RESONANCE MS - FT-MS


BRUKER TRIPLE QUADRUPOLE GC-MS/MS

EVOQ GC-TQ Serisi, GC-MS için yeni bir endüstri standardıdır. EVOQ serisinin kullanımı basit olup inanılmaz derecede hassastır. Ayrıca sağlam ve güvenilir performans sunar. EVOQ serisiyle yüksek performans seviyeleri, basit ve uygun maliyetli olarak yerden tasarruf sağlayan bir paketle yakalanır.

Hedef Uygulamalar:

v  Gıda Analizleri & Testleri

v  Çevresel Analizler

v  Adli Toksikoloji

v  Spor İlaçları /Doping Kontrolü

v  Petrol, Yakıt ve Hidrokarbon Analizleri

v  Hedefli Metabolom

 BRUKER TRIPLE QUADRUPOLE LC-MS/MS

EVOQ Triple Quadrupole LC-MS sistemleri (LC-TQ) tek bir özel amaç için tasarlanmıştır: Mümkün olan en kısa numuneden rapor alma süresinde binlerce gerçek örneğin güvenlir bir şekilde kantitatif analizini yapabilmek. Bu sistemler, çoklu reaksiyon izleme (MRM) analizleri için olağanüstü hassasiyet, duyarlılık, doğruluk, doğrusallık ve geniş bir dinamik aralık sunar.

Yazılım ve atmosferik basınç iyonlaştırma (API) teknolojisindeki eşsiz yenilikler, bu sistemleri rutin yüksek hassasiyetli, kantitatif analizler için oyunun kurallarını baştan yazan bir çözüm yapıyor.

Hedef Uygulamalar:

Gıda Testi

v  Çevresel Analizler

v  Adli Toksikoloji

v  Farmakokinetik

v  Hedefli Metabolomiks

 BRUKER İYON TRAP LC MSn
İyon trap (ion trap) teknolojisinde sınıf lideri olan Bruker Daltonics, farklı tipte kullanıcılar için farklı iyon tuzağı kütle spektrometresi modelleri sunmaktadır. Rutin lablardaki yapısal tayinler ve tarama uygulamalarının yanı sıra protein tanımlaması ve detaylı karakterizasyonunu da hedeflenmektedir.

Hassasiyet, hız ve dinamik aralık açısından en üstün performans amacıyla tasarlanan iyon trap sistemleri, en zor görünen analizlerde bile eşsiz sonuçlar sunmaktadır. amazon speed iyon trap sistemleri aynı zamanda ETD (Electron Transfer Dissociation) teknolojisi ile donatılarak protein ya da peptitlerdeki post translational modifications (PTMs) analizlerini de kolaylaştırmaktadır.

Ion trap sistemleri ile sunulan özel Toxtyper™ 2.0 yazılımı sayesinde pazardaki en hızlı LC-MSn teknolojisini kullanarak toksikolojik bileşiklerin görüntülenmesinde en güçlü ve otomatik çözümü sunar. 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BRUKER LC-QTOF MS

Bruker’ın ESI-QTOF kütle spektrometreleri, yaşam bilimi araştırması, ilaç keşfi & geliştirilmesi ve karmaşık matrislerde bilinmeyen bileşiklerin analizini içeren tarama uygulamaları için vitrin cihaz platformudur.

Bu sistemler, küçük moleküllerden antikorlara kadar tanımlama ve kantitasyon için tek adımlı analizlerde üstün performans sağlar. Sistemlere ait benzersiz yazılım paketleri, bilinmeyenleri analiz etmek ve sınıfındaki diğer cihazların ötesinde güç sağlamak için ilave özellikler sağlar.

                 
BRUKER İYON MOBİLİTE LC-MS
 v  Analizlerinizde yapısal izomerler gibi bazı bileşikler için sonuç alamıyor musunuz?

v  Fragment iyon spektrumlarında üstüste gelen kütleleri ayırmak size sorun mu yaratıyor?

v  Kütle spektrometreniz günlük çalışmalarınızda ihtiyaç duyduğunuz anda esneklik sağlıyor mu?


İyon mobilite, bir iyonun üç boyutlu yapısı hakkında bilgi veren ve bileşik karakterizasyonunda peak kapasitesini ve güvenirliliği artıran kütle spektrometresi için etkin bir eklentidir.


timsTOF, Bruker uzmanları tarafından araştırma uygulamalarınca iyon mobilite-kütle spektrometre analizlerinin benimsenmesini hızlandırmak amacıyla açık bir platform olarak tasarlanmıştır.

       

 BRUKER MALDI-TOF ve TOF/TOF MS

Bruker’ın sıradışı performans, güvenilirlik, rahatlık ve yenilikçi tasarımıyla bilinen FLEX serileri pazar lideri bir teknoloji platformu oluşturmaktadır. MALDI TOF sistemleri, protein sekanslaması, proteomiks, MALDI doku görüntüleme ve polimer analizleri için altın standart olmasıyla herhangi bir laboratuvarda yeni başlayanlardan uzmanlara kadar herkese sunduğu geniş çapta özellikler ile her ihtiyaca cevap vermektedir.

İleri düzeyde otomatikleştirilmiş iş akışları sayesinde en küçük miktardaki numunelerden saniyeler içerisinde analiz imkanı sağlamaktadır.

    

 

 BRUKER FOURIER TRANSFORM ION CYCLOTRON RESONANCE MS / FT-MS

 Bruker'ın yüksek çözünürlüklü FTMS teknolojisi, bilim insanlarına, diğer kütle spektrometrelerindeki verilere ait eksik "gizli" bilgileri görmelerini sağlıyor. Bu ileri teknoloji, analitik problemleri için verimli ve kesin çözümler arayan (örneğin küçük moleküller, petrol, lipidler, metabolomik vb.) uzmanların ihtiyaçlarını karşılar. Bu teknolojiyi eşsiz kılan özellik izotopik fine structure olup solariX XR'den önce tahmini olarak yapılan bileşik tanımlaması için benzersiz bir güven sağlanır.

Hedef Uygulamalar:

v  Küçük Molekül Analizleri

v  İleri Protein Analizleri

v  Moleküler Görüntüleme

v  Kompleks Karışımlar

                               
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1